מאמרים וטיפים

מאמרים

טיפים

השבחת סקודיקס - טיפים להכנת קבצים

השבחת סקודיקס היא כלי חדש המהווה עליית מדרגה ביכולת להמחיש מסרים ולבדל מוצרי דפוס. כמו כל כלי גראפי אחר, כדי להפיק את המקסימום מהבלטת לכה, ניתן ליישם טכניקות עבודה שיקלו על השגת האפקט הרצוי. 

ריכזנו להלן כמה טיפים חשובים הקשורים לתכנון הבלטת הלכה בעיצוב המוצר ולהכנת הקבצים:

  1. השבחת סקודיקס מובחנת יותר בדרך כלל על גבי משטחים כהים אך אין בדובר בקביעה חד משמעית וניתן בהחלט להשיג תוצאות מרשימות אפילו על רקע לבן בשימוש נכון.
  2. שימוש בסקודיקס על איזורים המובחנים ביניהם בצבע - יכול לחזק את התוצאה הסופית ולמקד את העין למקומות הרצויים.
  3. כיסוי שטחים רחבים אינו מומלץ כי "כמו כל תבלין" - שימוש מוגזם ישיג תוצאה הפוכה מהרצוי.
  4. בהשבחת סקודיקס מומלץ להשתמש על גבי המסר העיקרי של המוצר או במקום אליו נרצה למשוך את עין המשתמש. שימוש בלכה ללא מחשבה על מיקוד ומסר הוא בזבוז משאבים ללא תועלת.
  5. ניתן לכתוב טקסטים בלכה בלבד (ללא צבע) אך מומלץ לבחור פונט רחב וגודל אותיות של 18 נקודות ומעלה.
  6. כדי למנוע מצב בו הלכה רחבה מהשטח המכוסה, רצוי ליצור השמנה של ההדפסה מעבר לשכבת הלכה. (מומלצת גלישה של 0.2-0.3 מ"מ לכל כיוון). מאותה סיבה, רצוי לא להבליט אובייקטים מודפסים צרים מ 1 מ"מ.
  7.  יצירת טקסטורות לכיסוי שטחים יכולה להתבצע או על ידי בחירת Pattern מתאים או על ידי שימוש ברשתות באחוזים נמוכים (כאשר משתמשים ברשתות יש להגדיר את הסקודיקס כצבע Spot ששמו Scodix).
  8.  השבחת סקודיקס יכולה להתבצע על מגוון רחב של ניירות ואינה מחייבת ציפוי למינציה. יחד עם זאת, ניירות שאינם אטומים לא יתאימו לביצוע עבודת סקודיקס.
  9. אין להגיע עם הסקודיקס לאיזורי חיתוך/קיפול במוצר. כפי שמודגם בשרטוט למטה, יש לעצור את כיסוי הסקודיקס במרחק 1 מ"מ מאזורי החיתוך ו/או הקיפול גם כאשר מדובר בעיצוב המחייב גלישה לקצה הדף. כאשר העיצוב מחייב גלישה, ניתן לבצע fade על פני 2-3 מ"מ לכיוון קצה הדף / הקיפול או לחליפין להשתמש בכיסוי Pattern ולא בשטח מלא.